TARKAN 28 MAYIS'TA ALMANYA'DA 10 BİN KİŞİYE KONSER VERECEK

Dünyada "Süper Star" olarak anılan Tarkan, uzun bir aradan sonra Almanya'ya geliyor ve 28 Mayıs Cumartesi günü saat 19:00'de Ren Pfalz eyaletinin başkenti Mainz'da hayranlarıyla buluşacak.


Dev bir ekip ve hayalleri zorlayan bir şova hazırlanan Tarkan'ın bu konseri, Mainz'daki 10 bin kişilik Messepark adlı açık alanda gerçekleşecek.


Konuya ilişkin düzenlenen tanıtım toplantısında Ren Pfalz eyaleti Kültür Sanat Bakanlığı Müsteşarı Walter Schumacher ile Mainz Belediyesi Kültür İşleri Siyasi Sorumlusu Marianne Grosse de hazır bulundu ve dünya starı Tarkan'ı Mainz'da ağırlayacak olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.


Schumacher ve Grosse, Tarkan'ın Mainz yakınlarındaki Alzey şehrinde dünyaya geldiğini ve Worms ve Mainz Mombach'ta yaşadığını hatırlatarak, "O bizim de evladımız" ifadesini kullandılar. Yetkililer ayrıca, ünlü yıldızın, zaman zaman Mainz'daki ablasının yanına gelerek, Mainz ve çevresinde çocukluk hatıralarını tazelediğini söylediler.


Mainz Belediyesi Tarkan için özel bir resepsiyon düzenleyecek ve sevilen yıldız, kentin altın defterini de imzalayacak.
Etkinlik organizasyonu, bilet fiyatlarının 50-90 Euro arasında olduğunu bildirdi.


Etkinlik hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek veya bilet ayırtmak isteyenler aşağıdaki internet adresinden yararlanabilecek: www.frankfurter-hof-mainz.de

 

Toplum GAZETESİ/ALMANYA: (Haber: 27 ŞUBAT 2016)

HABERLER