Sunexpress Yeni Sezona Sürprizler İle Hazır

 Almanya'da Frankfurt Havaalanı geçtiğimiz günlerden birinde çoukların önde olduğu hareketli saatler yaşandı.


Bu hareketlilik, herhangi bir olumsuz bir sebepten değildi kuşkusuz. Avrupa’nın ikinci büyük havalimanı olarak görülen dev alandaki bir angarda, Sunexpress’e ait bir uçağın özgün bir program tanıtımı vardı.


Bir uçağın gövdesine yerleştirilen komik çizgi kahramanların görüntüsü önünde, Offenbach’taki bir okuldan minik çocukların heyecanı gözlerinden okunuyordu.


Nisan ayında Almanya’da gösterime girecek olan çizgi film „Die Schlümpfe - Kayıp Köy“ yapımında yer alan ve yapıştırılması 17 saat gibi uzun bir zaman alan ana kahraman Schlümpfe varlığıyla, Offenbachlı Eichendorferschule adlı okuldan kalabalık bir öğrenci topluluğuna neşeli saatler yaşattı.
Bu arada uçağın önünde film kahramanının kostümleri içinde iki oyuncunun yanısıra, filmin seslendirmesinde görev alan bir başka ustanın esprileri, çocukların keyfini artırdı.


Sunexpress yetkilileri, Schlümpfe ile mutlu bir gün geçiren çocukları, uçağın içine de davet etti ve meraklı minik öğrencilerin uçuşla ilgili çeşitli sorularını sabırla yanıtladı ve katılan öğrencilere, günün anısına sürpriz hediyeler takdim etti.


Verilen bilgiye göre, Sunexpress’a ait bu uçak, yaz sezonunda Ekim ayı sonuna kadar sürekli biçimde bu çizgi maketler ile uçacak. Bu arada sezon boyu uçakta yolculuk yapan çocuk yolculara, bu çizgi figürleri boyaması için, resim defteri ve kalemler de armagan edilecek.


Uçağın dış gövdesinde 130 metrekarelik bir alanı kapsayan dev Schlümpfe çıkartmaları, çocuklar kadar büyüklerin de yoğun ilgisine maruz kaldı.
6 Nisan 2017 gününden itibaren Almanya’daki sinemalarda gösterime girecek olan bu film, Schlümfe ve arkadaşların keşfettikleri bir köyü, büyücü gelmeden gezmelerini ve bu süreçte karşılaştıkları macera dolu tesadüfleri içeriyor.


Tanıtımda hazır bulunan SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof: „Aile boyu tatil için en ideal bir şirket olan havayolumuz açısından, bu film kadar ideal bir partner olmazdı. Schlümpfe figuru sadece uçağın gödevdesinde görünmekle kalmayacak ve çocuk yolcularımız için keyifli yeni sürprizlerimiz de olacak.“ dedi.


(Haber ve Fotoğraflar: Hamide KÜÇÜKLER)
Toplum Gazetesi/ALMANYA: (Haber: 16 Mart 2017)

HABERLER