Ramazan Salman DAVOS'ta Konuşacak

Almanya'daki ETNO-TIP MERKEZI Genel Müdürü Ramazan Salman, 19-24 Ocak 2016 tarihlerinde Davos'ta düzenlenecek Dünya Ekonomi Forumu'na katılacak.

1971 yılında Cenevre'de kurulan forum, müşterek etkinliklerle dünyanın gelişmesine etkide bulunmak üzere politika, ekonomi, sanayi ve diğer toplumsal alanların önde gelen yöneticileri için önemli bir güç olarak tanınıyor.

2008 yılında Schwab

Vakfı tarafından "Yılın Sosyal Girişimcisi" ile ödüllendirilen ve kısa bir süre önce Avrupa Sağlık Ödülüne layık görülen Federal Alman Liyakat Nişanı
sahibi Ramazan Salman Davos'ta program çerçevesinde "Barış ve İlerleme" başlığı altında yapılacak tartışma akşamını yönetecek.

Salman politika, ekonomi ve toplum hayatının etkin şahsiyetleri, UNESCO Genel Müdürü, ABD eski Başkan Yardımcısı ve Nobel Barış Ödülü Sahibi Al Gore (ABD) ve dünya çapında tanınmış sosyal girişimcilerle birlikte günümüz dünyasındaki barış ve ilerleme için gerekli koşullar hakkında tartışacak.

 
"Siyaset, sivil toplum ve iş dünyası ortak sorumluluk üstlenerek barışı mümkün kılabilir ve böylece sosyal refah ve sağlık için önemli katkılarda
bulunabilirler." diyen Salman, forum sırasında özellikle kadın savaş mağdurları ve çocuklar olmak üzere, göçmen ve mültecilerin kapsamlı sağlık koruması gibi konuları öne çıkararak, katkıda bulunacak. Kendisi bu amaçla bakanlar, girişimciler ve Belçika Kraliçesi Mathilde ile görüşmelerde de bulunacak.

Salman, "Uluslararası Schwab Sosyal Girişimcilik Topluluğu" (Schwab Foundation for Social Entrepreneurship) üyesi olarak sekizinci kez dünya
ekonomi forumlarına davet ediliyor.

Schwab Sosyal Girişimcilik Vakfı, Dünya Ekonomi Forumu Başkanı Klaus Schwab ve eşi Hilde tarafından 2000 yılında kurulmuştur. Vakıf, kuruluşundan bu yana dünya çapında önde gelen sosyal girişimcileri tespit ederek ödüllendirmiştir. Vakıf günümüzde, kâr amacı güden ve gütmeyen 320 kuruluş ile 60 ülkede etkinlik gösteren dünya çapındaki en büyük sosyal girişimci ağını yönetmektedir.

 

Toplum Gazetesi/ALMANYA: (Haber: 15 Ocak 2016)

HABERLER