Özgecan'ın Katili, Cezaevinde Silahlı Saldırıda Öldürüldü

ÖZGECAN'IN KATİLİNE CEZAEVİNDE SİLAHLI İNFAZ...


KATİLİN BABASI DA SALDIRIDA YARALANDI


Tarsus'ta 11 Şubat 2015 akşamı, okuldan evine dönerken hunharca katledilen Özgecan Aslan’ın katili şoför 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken, cezaevinde silah saldırı sonucu öldürüldü.


Aynı saldırıda Suphi Altındöken'in aynı zamanda suç ortağı olan babası 51 yaşındaki Necmettin Altındöken ise, ağır yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, cezaevindeki saldırıda yaralanan baba ile oğlu ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ahmet Suphi Altındöken hastanede öldü. Babası Necmettin Altındöken’in ise hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.


Cinayet sanığı Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmittin Altındöken'e yönelik, saldırı, konuldukları yüksek güvenlikli Adana F Tipi Kapalı Cezaevi’nde saat 15.00 sularında gerçekleşti.


Silah sesleri duyulurken ağır yaralanan baba ile oğlu ayrı ambulanslarla Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.
Kalbine yakın bir noktaya kurşun isabet eden Ahmet Suphi Altındöken hemen ameliyata alındı. Babası Necmettin Altındöken’in de 2 kurşunla vurulduğu öğrenildi. Ameliyata alınan yaralılardan Ahmet Suphi Altındöken'in öldüğü açıklandı. Baba Necmettin Altındöken'in karın boşluğu ve kalçasından ateşli silahla yaralandığını belirtiliyor.


Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan saldırı sonrası Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’ne giderek inceleme yaptı. Olayda kullanılan tabancanın 6.35 milimetre çapında olduğu belirlenirken, saldırının nasıl gerçekleştiği araştırılıyor.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, cezaevinde kim olursa olsun öldürülmesinin kabul edilebilir birşey olmadığına vurgu yaptı ve silahın cezaevine nasıl sokulduğunun çok yönlü araştırıldığını belirtti.


Bilindiği gibi, Özgecan Aslan, 22 Ekim 1995 târihinde, aslen Tuncelili ve Alevi bir ailenin çocuğu olarak Mersin'de doğdu. Mersin'in Tarsus ilçesindeki Çağ Üniversitesi'nde Psikoloji bölümünde okuyan Özgecan Aslan, Tarsus'ta 11 Şubat 2015'te tecavüz girişimine direndiği için bir minibüste öldürüldü.


Talihsiz genç kız Özgecan Aslan'ın yanmış bedeni 13 Şubat 2015 günü suçu beraberindeki iki kişiyle işlediğini itiraf eden kişinin jandarma ekiplerini olay yerine götürmesi ile bulundu.
Özgecan Aslan'ın anısına, gazetemizin sahibi Mehmet Canbolat'ın yazıp besteleği aşağıdaki özgün ağıtı dinlemenizi ve uygun görenlerin kendi iletişim ağında dağıtmasını tavsiye ediyoruz.


https://www.youtube.com/watch?v=GvN5R7584Yw


Toplum Gazetesi/ Almanya: (Haber: 11 Nisan 2016)

HABERLER