FRANSA'DA YENİ BİR TERÖR EYLEMİ!.. KİLİSE BASIP, RAHİBİ BOĞAZLADILAR

YİNE FRANSA…. YİNE KANLI BİR EYLEM...
Kilise Basıp, Papazın Boğazını Kestiler


Kanlı eylemler, Avrupa ülkelerinin yakasını bırakmıyor.
Bu sabah yeni bir kanlı eylem, yine Fransa'da yaşandı.


Normandiya bölgesinde bir kiliseye ellerinde bıçaklarla dalan iki saldırgan, içeride 5 kişiyi rehin aldı. 84 yaşındaki papazı, kafasını keserek öldüren, bir kişiyi de ağır yaralayan saldırganların polis tarafından vurularak öldürüldüğü bildirildi. Bunun bir terör saldırısı olabileceği belirtiliyor.


Fransa'nın Rouen kenti yakınlarındaki Rouvray kasabasında bulunan bir Katolik kilisesine yönelik şok saldırı 40 dakika sürdü.


Edinilen ilk bilgilere göre, 'sakallı' oldukları belirtilen bıçaklı saldırganlar, papaz, rahibeler ve cemaatten kişiler dahil 5 kişiyi rehin aldı. Papazı, kafasını keserek öldüren saldırganların, en az bir kişiyi de ağır yaraladığı bildiriliyor.


İşgal eylemini anında haber alan Fransız polisi, kilişeyi çok geçmeden kuşattı. Saldırganlar, kanlı saldırının ardından kiliseden çıktıkları anda güvenlik güçleri tarafından vurularak öldürüldü.
Olay çok yönlü sürdürülürken, polis incelemeyi terörist eylem odağında sürdürüyor.


Saldırının haber alınması üzerine hemen bölgeye hareket eden Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande de, IŞİD'in gerçekleştirdiği terörist bir saldırıdan söz ediyor.
Olay yerinden ilk görüntüler için tıklayınız…


http://www.zeit.de/…/rouen-frankreich-geiselnahme-kirche-is…


Toplum Gazetesi/ALMANYA: (HABERt: 26 Temmuz 2016)

HABERLER