FRANKFURT'TA FARKLI KÜLTÜRLER 25 HAZİRAN'DA BÜYÜK BİR ŞÖLENDE BULUŞACAK

FRANKFURT - "10. PARADE DER KULTUREN"
10. KÜLTÜREL RENKLERİN BULUŞMA ŞÖLENİ


25 HAZİRAN 2016 Cumartesi - Saat 12'den itibaren


Frankfurt'un çok kültürlü birlikte yaşama hazır bir şehir olduğunu göstermek ve yabancı düşmanlığı ve her türlü ayrımcılığa karşı dayanışmayı hedefleyen "Parade der Kulturen "Kültürlerin Şöleni"nin 10.su, 25 Haziran Cumartesi günü görkemli bir programla gerçekleşecek.


Belediyede düzenlenen basın toplantısında, Frankfurt Gençlik Birliği yöneticilerinden Rebekka Ramme, bu yılki şölenin sloganı olarak "Dayanışmacı ve Şeffaf Bir Frankfurt İçin Güçbirliğine Hazır Olmak" mesajının seçildiğine dikkati çekti.


100'e yakın dernek ve kuruluşun desteğinde bu sene 10.su yapılacak olan VE SAAT 12'de başlayacak olan bu dev yürüyüş, adeta renk cümbüşüne dönüşecek ve ırk, din, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bir toplumu oluşturan tüm renklerin dünyaya önemli mesaj ıniteliğinde olacak.


Belediye Sosyal İşler ile Entegrasyondan Siyasi Sorumlu temsilcileri Prof. Birkenfeld ve Dr. Nargess Eskandari Grünberg ve diğer temsilciler, bu etkinliğin sadece Frankfurt'ta değil, Almanya'nın diğer eyaletlerinden de büyük ilgi gördüğüne işaret ettiler,


Fransa ve Amerika'da gerek göçmenlere gerek eşcinsellere yönelik son katliamlara karşı, güçbirliğinin büyük önem taşıdığına işaret eden konuşmacılar: "Toplumun tüm renkleri Frankfurt'un barış içinde birlikte yaşama dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de büyük önem verdiğini kanıtlayacak. Onbinlerce kişinin izleyeceği bu etkinlikte meydan kültür programlarının yanısıra, 70 ayrı gruptan 2500 kişinin yürüyüşüyle ayrı bir renk kazanacak. Yürüyüşün sonunda ise, Römer Meydanı'nda büyük bir müzikal gösteri gerçekleşecek. Frankfurt'ta olanlar kadar, başka bölgelerde yaşayan tüm göçmenleri de Alman dostlarıyla birlikte bu geleneksel dev organizasyonumuza bekliyoruz. Asıl şimdi güçbirliği zamanıdır" mesajı verdiler.


Toplum Gazetesi / ALMANYA: (Haber: 14 Haziran 2016)

HABERLER