Frankfurt'ta 25 Haziran'da Büyük Şölen:

PARADE DER KULTUREN - KÜLTÜRLER ŞÖLENİ

Frankfurt 25 Haziran Cumartesi günü (yarın) tarihi günlerinden birine sahne olacak.

Bu yıl 10.su düzenlenen "Parade der Kulturen" (Kültürler Şöleni), 100'ü aşkın kültür dünyasından farklı renkleri, müzik ve dansların da zenginlik katacağı büyük bir yürüyüş ve final gösterisi ile sunacak.

Frankfurter Jugendring adlı gençlik teşkilatının öncülük ettiği ve belediyenin destek verdiği, gazetemiz Toplum'un da "Medya Destekçisi" olduğu bu görkemli geleneksel şölen, Cumartesi günü saat 12'de, Main nehri kıyısındaki "Untermainkai" noktasında başlayacak ve kentin ana yollarından geçerek, tarihi Römer Meydanı'nda devam edecek.

Siyaset, sanat ve iş dünyasından temsilcilerin de konuşmacı olacağı, müzik ve dans gösterileri ile saat 20'ye dek sürmesi beklenen bu büyük şölenin amacı, Frankfurt kentinin çok renkliliğin barış içinde birlikte yaşayabileceğini ve kentin tarihinden bu yana süregelen "dünyaya açık olma" özelliğini sergileyebilmek.

Bu büyük gösteri nedeniyle, Frankfurt'ta Cumartesi günü, özellikle ana yollarda büyük değişiklik ve yoğun aksamalar olacak.

Römer Meydanı ve Main nehrine yakın bölgelerde kurulacak sahnelerde farklı konser ve kültürel etkinlik izlenirken, açılacak 80'i aşkın standtta ise, yerel dernekler kendi ülkelerini yemek ve kültürel değerleri ile tanıtacak.

(Tahir Hacıkadiroğlu - Frankfurt)

Toplum Gazetesi/ALMANYA: (Haber: 24 Haziran 2016)

HABERLER