ERDOĞAN ALMAN POLİTİKACILARA YİNE BİR AYAR ÇEKTİ

T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kez Denizli’den Almanya’yı Bombaladı


„...ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI OLACAK ZAT; SEN KİMSİN YAAAA! YAŞIN KAÇ SENİN...HADDİNİ BİL, HADDİNİ...“


Almanya ile Türkiye arasındaki gerilime her gün yeni bir halka eklenirken, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin’deki Federal Hükümeti bu kez Denizli’deki büyük bir toplantıdan bombaladı.


„Genişletilmiş İl Divanı Toplantısı“ adıyla düzenlenen büyük bir toplantıda konuşan Erdoğan, Alman politikacılara yine verdi veriştirdi. Erdoğan’ın hışmından bu kez en çok nasibi, Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel aldı. Erdoğan Gabriel’in Erdoğan’ı muhatap almamak eksenli sözlerine yanıt verirken, şu görüşleri dile getirdi:


„...Dediklerimizden tabii rahatsız oldular. Hemen hop oturup hop kalkmaya başladılar. Daha çalışacağız, gayret etmemiz lazım. Şu anda Avrupa'da bizi dinleyen kardeşlerime sesleniyorum; demokratik hakkınızı sandıklarda en ideal şekilde vermek suretiyle bir defa bunlara orada en güzel dersi vermelisiniz.
Ben Almanya'nın başındaki hanımefendiye 4 bin 500 teröristin dosyasını verdim ve bu teröristlerin dosyaları maalesef kabul görmedi, hala onlarda ama o kendisi benden bir kişinin, iki kişinin, üç kişinin iadesini istedi. Kusura bakma, sende yargı varsa bizde de yargı var. Aynı şekilde ortağı olan muhalefet partisindeki kişi, o da ikide bir gördüğü zaman hep o da bunları söyler. Hele hele şimdi bir Dışişleri Bakanları var, aman ya Rabbi, evlere şenlik. Hiç haddini falan bilmiyor. Sen kimsin ki Türkiye'nin Cumhurbaşkanına konuşuyorsun, sen Türkiye'nin Dışişleri Bakanı ile konuş. Haddini bil. Bize ders vermeye kalkıyor. Senin siyasetteki geçmişin ne, kaç yaşındasın? Hayatımız bizim siyasette bu mücadelelerle geçti. Onun için Almanya'nın kapısını açarsınız açmazsanız hiç önemli değil. Bize bu kapılar yetiyor. Kapısını açan ülkelere de seve seve gideriz, biz de onlara kapımızı açarız..."


24 Eylül’de yapılacak seçimlerde, Almanya’da yerleşik Türk kökenli seçmenlere bir kez daha seslenen Erdoğan, bu yönde önceki gün yaptığı açıklamaya gösterilen tepkiyi bir kez daha ele aldı.


Cumhurbaşkanı, aynı görüşte olduğunu vurgulayarak: „Benim sevgili yurttaşlarım, seçimde CDU, SPD ve Yeşiller gibi Türkiye aleyhinde çalışan ve hatta referandumda bana karşı „Hayır“ kampanyalarını açıkça destekleyen politikacılara haddini bildirecektir. Onlar oyları ile, Türkiye’ye düşmanlık yapmayan partileri sevindirecektir“ dedi.
Recep Tayyip Erdoğan, ismini anmadan Yeşiller Eşbaşkanı’nı da (Cem Özdemir) hedef aldı ve Türkiye’yi kimsenin yolundan yıldıramayacağını ifade etti.


Gümrük Birliği konusunu da yeniden gündeme getiren Erdoğan: „Türkiye kaybı göze alınmayacak kadar büyük bir ortak ve büyük bir potansiyeldir“dedi ve Türkiye’nin küçük görülmemesini hatırlattı.


Erdoğan Almanya ve bazı Avrupa ülkelerinin „Gümrük Birliği Anlaşması“nın gözden geçirilmesine yanaşmaması eğilimi üzerine: „O zaman yoksa yok.“ dedi.
Almanya Başbakanı Angela Merkel’i de eleştiren ama „Almanya’nın başındakı hanımefendi“ diye ismini anmadan konuşan Erdoğan: „Ben kendisine iadesini istediğimiz 4500 FETÖ“cünün dosyasını verdim. Buna yanaşmıyorlar ve bizden bir iki üç kişinin iadesini talep ediyor. Yoookk öyle şey.. Sizin mahkemeleriniz varsa, bizim de, Türkiye’nin de bağımsız bir yargısı var.“ diye konuştu.


Toplum Gazetesi/ALMANYA (Haber: 19 Ağustos 2017)

HABERLER