Eine Stadt: Quedlinburg - Ein Hotel: Hotel Zum Bär Bir Şehir: Quedlinburg . Bir

Eine Stadt: Quedlinburg - Ein Hotel: Hotel Zum Bär 

Bir Şehir: Quedlinburg . Bir Otel: Hotel zur Bär

Almanya'nın Saksonya Anhalt eyaletinin Quedlinburg, benim ve çoğu kişinin, yaşamadığı aşırı sağ potansiyeli ve yabancı düşmanlığına çok uzak olan bir kasaba. Bir diğer deyişle, kendisiyle barışık bir şehirden söz ediyorum.

Quedlinburg tarih ve doğa dokusuyla, yer yer inanılmaz güzellik veren unsurları da bünyesinde barındırıyor.

Quedlinburg da işte bu güzellikleri birçok açıdan yaşatan şirin bir kasaba ve Almanya’nın beşiği olarak anılıyor. Saksonya Anhalt eyaletinin Harz şehri yakınlarındaki bu küçük kasabanın bir özelliği ise, BM tarafından 1994 yılında Dünya Kültür Mirası ilan edilmiş olmasıdır.

Toplam 25.000 nüfusa sahip Quedlinburg’ta yaşayan Türkler’in sayısı ise, sadece 30. Türkler, cennet gibi bu bölgede yaşamaktan son derece mutlu ve toplumla barışık, kaynaşık bir yapı sergiliyor.

Bu şehri gezip görme kararımızın son derece yerinde olduğunu kısa sürede anladım. Eski bir şehir. Arnavut taşlarından sempatik yollar, Rönesans mimarisinde bir belediye binası, Schlossberg ve romantik Stift Kilisesi, Münzenberg, ve St. Marien Manastırı, barok tarzında yapılmış ve kökeni 1748 yılına dayanan Hotel zur Bär gerçekten görülmesi gereken güzellikleri hatırlıyoruz.

Birkaç gün konakladığımız bu otelin misafirperverliği anlatmaya sözcük bulmaya zorlanıyor insan. Alışılmışın dışında, çok rahat odalar, mutfak ürünlerinin lezzeti, kaliteli servis, yaşanmaya değer.

Ayrılırken, gönlüm adeta bu küçük şirin kasabada kaldı. Bu ayrılık aslında, en kısa sürede yeni bir buluşmanın habercisi bence. Adım gibi eminim bundan..……..

Eine Stadt: Quedlinburg - Ein Hotel: Hotel Zum Bär

Quedlinburg in Sachsen-Anhalt / Ostdeutschland - für mich und viele andere bisher eine unbekannte kleine Stadt. Sie ist weit entfernt von Rechtsextremismus und Fremdenfeindlichkeit. Die Menschen leben hier friedlich und freundlich miteinander.
Quedlinburg ist eine Stadt mit Geschichte und einer Natur von unglaublicher Schönheit, bekannt als die Wiege Deutschlands. Seit 1994 gehören die Stiftskirche, das Schloss und die Altstadt von Quedlinburg zum UNESCO-Weltkulturerbe.

Quedlinburg hat 25000 Einwohner, davon 30 Bürger türkischer Herkunft. Diese Leben hier wie in einem Paradies und sind sehr glücklich darüber.

Die Entscheidung, diese wunderschöne kleine Stadt zu besichtigen, war sehr gut: gepflasterte Straßen, die Renaissance-Architektur des Rathauses, der Schlossberg, die romantische Stiftskirche, der Münzenberg, das St. Marien Kloster und das im Jahre 1748 im barocken Stil erbaute Hotel Zum Bär sind einmalige Sehenswürdigkeiten.Mir fehlen die Worte, den tollen Empfang und die Gastfreundschaft des Hotels Zum Bär zu beschreiben. Es lohnt sich, die außergewöhnlich komfortablen Zimmer, die gastronomische Vielfalt und die Servicequalität zu erleben.
Als wir diese schöne kleine Stadt verlassen haben, sind unsere Herzen dort geblieben. Deshalb werden wir Quedlinburg und das Hotel Zum Bär ganz sicher nochmal besuchen.

Silvia Borroni Yazdı.

Toplum Gazetesi/ALMANYA: (Gözlem: 14 Mart 2016)

HABERLER