Avrupa'da Pastırma Kralı Hilme Selçuk'a Büyük Kalite Ödülü

Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde pastırma deyince ilk akla gelen "Öz Kayseri Pastırması" yeni bir ödülle yine onurlandı.


Almanya'da tarımsal ürünler ve sektörel kalite konusunda çalışmalar yaparak kamuoyunu bilimsel veriler ışığında aydınlatıcı çalışmalarıyla tanınan DLG. e.V. adlı, Alman Gıda Enstitüsü'nün, titiz değerlendirmesi sonucu, "Mondstar Pastırma SchinkenProduktion GmbH" adlı Türk şirketi, "Kalitesinde Ödünsüz Süreklilik" kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.


Wiesbaden-Delkenheim kasabasında uzun yıllardır Avrupa hijyen kurallarına uygun olarak, titiz üretim ilkesinde ısrar eden Mondstar GmbH adına bu ödülü, şirketin kurucusu, Almanya'nın ilk Türk işadamlarından Hilmi Selçuk ve şirket yöneticilerinden Orhan Selçuk aldı.


Würzburg'da düzenlenen törende konuşan DLG Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Achim Stiebing, Selçuk ailesinin yıllanmış titizliği ve kaliteden ödün vermeyen anlayışından övgüyle söz etti ve bu yıl kalitede süreklilik ünvanını hak ettiğini vurguladı.


Geçmiş yıllarda da gıda sektöründe bir dizi kalite ödülünün sahibi olan Mondstar GmbH kurucusu Hilmi Selçuk, böylesi bir yüksek ödüle yönelik sorularımızı yanıtlarken: "Üretim ve kalite anlayışımızın, Almanya'nın DLG gibi ciddi bir kurumunca onurlandırılması, bizlerin doğru yolda olduğunu gösteriyor. Pastırma ve Türk mutfağının ağız tadı değişik ürün örneklerimizle, bugüne kadar hijyen ve kaliteyi hep bayrak edindik. Bundan böyle de aynı yolu, ilk günün heyecanıyla yürümeye devam edeceğiz. Bizleri bu noktaya taşıyan halkımıza, marketlerimize ve toptancılarımıza, şahsım, ailem ve özverili ekibimiz adına teşekkür ediyorum. Tüketicilerin bize olan bugüne kadarki güvenlerini eksik etmeden, ürünlerimizi tercih etmesi, bizi ve Türk'e güvenilirliliği yeni başarıya taşıyacaktır." diye konuştu.


Hilmi Selçuk ayrıca, gıda sektörüne özgü farklı kategorilerde ödül alan 75 kuruluş arasında tek Türk şirketi ve Türk ürün çeşidinin olmasının da, ayrı bir anlam taşıdığını kaydetti.

Toplum Gazetesi/ALMANYA: (Haber: 16 Mart 2016)

HABERLER