Alperenler'den Eşcinseller İstanbul Gösterisine Ağır Uyarılar!

İSTANBUL'DA PLANLANAN EŞCİNSELLER GÖSTERİSİNE ALPERENLER'DEN TEHDİT DOLU AÇIKLAMA:

"UYARIYORUZ. DEVLET ÖNLEM ALSIN. YOKSA BİZ GEREĞİNİ YAPARIZ"

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando bölgesinde, eşcinsellerin gittiği bir gece kulübünde 12 Haziran Pazar günü gerçekleşen ve 50 kişinin ölümüne, 53 kişinin de yaralanmasına yol açan katliamın ardından, İstanbul’da planlanan LGBT "Onur Yürüyüşü" adlı gösteriye, İstanbul Alperen Ocakları büyük tepki gösterdi.

Vakıf İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican: "Uyarıyoruz. Devlet önlem alsın. Gereğini yapsın. Yoksa, biz gereğini yaparız. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu artık biz değiliz" şeklinde tehdit dolu bir açıklama yaptı.

Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, Üsküdar’da bulunan il binasındaki açıklamada, 26 Haziran’da Taksim Meydanı'nda yapılacağı duyurulan LGBT’nin onur yürüyüşüne açık ve tehdit dolu bir dille engel olacaklarını açıkladı. Yanında bir grup Alperen Ocakları üyesi ile basın mensuplarına hitap eden Kürşat Mican: şunları söyledi:

"İsmi onur yürüyüşü olan ama aslı ahlaksızlık olan ve toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Recep, Şaban ve Ramazan gibi mübarek Kabul ettiğimiz ayları dillerine dolayarak komiklik yapmaya çalışanlara uyarımız, böyle fantezilerle milletimizin hassasiyetlerini dillerine dolayarak terbiyesizliğe soyunmasınlar. Manevi değerlerimizi alaya alarak had ve hudutlarını aşanlara Ziya Paşa’nın ’Nush ile uslanmayanı etmeli tektir tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir.’ Veciz beytini hatırlatırız. Yürüyüşün tertiplenmesine sadece hoşgörü nazarıyla bakarak toplumsal yozlaşmanın ve ahlaki çöküntünün kızlarımıza, oğullarımıza alternatif harflerle yeni cinsiyetler türetilmesine mahal verilmemelidir. Bu, kimsenin özel hayatına yapılan bir tepki değildir. İyiliği emretmek kötülükten nehy etmektir".

Hürriyet'in haberine göre, Mican sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu ahlaksızlığa ve pervasızlığa izin veren, yön tayin eden, kulaklarını tıkayan, gözlerini kapayan sayın devlet yetkilileri sizleri, bu ahlaksızlığa son vermek için göreve davet ediyoruz. Aksi taktirde derin milletin temsilcileri olan Alperen Ocakları olarak, ecdadımızın ağır bedeller ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu topraklarda ahlaksızların fantezi yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Aksi taktirde tepkimiz çok net ve sert olacaktır. Mübarek bir ayda hep aynı şeyleri yapıyorlar. Değerlerimiz hiçe sayarak alay edercesine bizimle dalga geçiyorlar. Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız. Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz. Bir yerde toplanıp ne yaparlarsa yapsınlar ama mübarek ramazan ayında çırılçıplak bir vaziyette ülkemizin mukaddes topraklarında bu şekilde yürümelerini asla istemiyoruz. Devletimizin de milli değerleri gözününde bulundurarak buna dur demesi gerekiyor. Çünkü bu normal bir özgürlük değil. Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz"

Toplum Gazetesi/ALMANYA: (Haber: 15 Haziran 2016)

HABERLER