ALMANYA'DA SIĞINMACI ADAYLARI ARASINDA HIRİSTİYANLIĞA GEÇİŞLER ARTMAYA BAŞLADI

Almanya'da kiliselerin son aylarda çoğunluğu Müslüman olan mültecilerden "Hıristiyanlığa Geçme Başvurusu" aldıkları gözleniyor.

Alman 1. Televizyonu ARD'nin bir haberine göre, Suriye, Afaganistan ve İran'dan gelen sığınmacı adayları, ülkelerine geri gönderilmek istemiyor ve özgür bir ülkede yaşayabilmek için çeşitli yollara başvurduğu ve bu arada son yol olarak Hıristiyanlığı seçtiği gözleniyor.

Bu bağlamda, Almanya'nın bazı şehirlerde, yüzme havuzlarında Hıristiyanlığa kabulü simgeleyen suyla kutsama şeklindeki kitlesel törenler yapılıyor.

Kimi kilise çevreleri, bu gelişmeyi olumlu bir gelime olarak tanımlarken, kimi dini otoriteler ise, sadece Almanya'da kalabilmek için din değiştirmenin sağlıklı bir durum olmadığını düşünüyor.

Otoriteler ayrıca, "Hıristiyanlığı kabul etmek, kimseye bu ülmede kalma garantisi vermez. Örneğin bir İranlı, sığınma koşullarını yerine getirmiyorsa, elbette sınırdışı edilebilir" diyor.

ARD ayrıca: "İran'da din değiştirmek yasak. Cezası ölümdür" hatırlatmasında bulunuyor ve buna rağmen, İranlı sığınmacı adayları arasında Hıristiyanlığa geçenlerin sayısının arttığına dikkati çekiyor.

Toplum Gazetesi - ALMANYA: (Haber-Görsel: 27 Şubat 2015)

HABERLER