Almanya'da Polisten Türk Gencine Kurşun Yağmuru

ALMANYA’DA POLİSTEN TÜR GENCİNE KURŞUN YAĞMURU…

Almanya’nın Hessen eyaletindeki Bensheim şehrinde bir Türk genci, tartıştığı polislerin kurşun yağmuruna hedef olarak, ağır yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Cumartesi günü öğleden sonra bir Alman lokaline gelen 30 yaşındaki Ferhat Emre Durna adlı genç, burada bir kişiyle tartışmaya başlayınca, lokal görevlisi polis çağırdı.

Bunun üzerine polisle yüzyüze gelmek istemeyen Türk genci, paniğe kapılarak tuvalete girdi. Polis, Ferhat Emre Durna’ya dışarı çıkması yönünde çağrıda bulundu ve Türk genci ise, polisin gitmesini istedi. Bu arada, Türk gencinin, müdahale olması halinde, orada intihar edeceğini duyurdu.

Polislerin bu kez zorla tuvaletten çıkarttığı Ferhat Emre Durna, henüz bilinmeyen bir nedenle, polislerden birinin açtığı beş el ateşle ağır yaralandı.

Ağır yaralı olarak helikopterle Mannheim kentindeki bir hastanede tedavi altına alınan Türk gencinin akciğerine saplanan bir kurşun, ameliyatla çıkartıldı. Olay sırasında 5 kurşundan dördünün ise, ikiz çocuk babası Ferhat Emre Durna’nın vücudunu delip çıktığı öğrenildi.

Bu arada kimi görgü tanıkları, polisin 8 el ateş ettiğini ve bunlardan beşinin Ferhat Emre Durna’nın vücuduna isabet ettiğini söylüyor.

Acılı anne Perihan ve baba Mehmet Durna, oğullarının suçsuz yere polis tarafından vurulduğunu anlatırken: „Yavrumdan ne istediler. Elinde bıçak olduğu söyleniyor. Elinde güya bıçak var diye bir insana, durup dururken böyle kurşun yağdırılır mı? Ayaklarına değil de, doğrudan bir insanın vücudu nasıl hedef alınır? Bu ne zalimliktir?“ diye isyan etti.

Acılı aile, olayın peşini bırakmayacaklarını ve tüm yasal yollara başvuracaklarını belirtti ve suçluların polis de olsa, en ağır cezaya çarptırılmasını istediğini söyledi.

Bu arada, Bensheim’daki bu kuşkulu kurşunlama olayı hakkında polis herhangi bir açıklama yapmazken, Darmstadt Savcılığı’nın olaya el koyduğu ve çok yönlü soruşturma başlattığı öğrenildi.

Toplum Gazetesi/ALMANYA (Haber: 17 Haziran 2018)

HABERLER