Almanya'da Gıda Sektörü Öz Kayseri Pastırmasını Konuşuyor

Almanya'da gıda sektörünün kalite araştırma enstitüsü olarak bilinen D.L.G. e.V adlı Alman Gıda Enstitüsü'nden et ve etli ürünler dalında "Üstün Kalite" ödülü alan Mondstar Öz Kayseri GmbH şirket yönetimi, bu onurlu ünvanı, tüm çalışanlarıyla yemekli bir toplantıda paylaştı.

40'ı aşkın şirket personelinin tam kadro hazır bulunduğu bu özel toplantıda konuşan ve Avrupa'da, pastırma ve pastırma katkılı ürünleriyle önemli bir markanın yaratıcısı olarak bilinen deneyimli işadamı Hilmi Selçuk: "Kurumsal anlamda aldığımız bu büyük kalite ödülü, hepimizin başarısıdır. Üretimin hangi aşamasında olursak olalım, tüm çalışma arkadaşlarımıza, bu başarıya uzanan yoldaki çabalarından ötürü gerek şahsım gerek şirket yönetimindeki ailemiz adına içtenlikle teşekkür ediyorum." dedi.

Selçuk, bu uyumlu bir ekip sayesinde, Mondstar GmbH adlı şirketin yeni başarılara gelecekte de imza atacağına ve bunun gururunu birlikte yaşayacağına inandığını söyledi.

1997 yılında kurulan Mondstar GmbH Kayseri'ye özgü pastırma ile başladığı üretim sürecine, geçen yıllarda yeni ürünler de ekledi. Kavurma, işkembe çorbası, çorbalık dil ve pastırma katkılı sürme peynir ve dilim peyniri de, tıpkı Öz Kayseri Pastırması gibi, Avrupa'da sofraları süslüyor.

Almanya'nın Wiesbaden kenti yakınlarındaki Delkenheim kasabasında, son derece hijyenik bir üretim tesisinde hazırlanan bu gıda ürünleri, Almanya başta olmak üzere, AB üyesi ülkelerde büyük gıda zinciri mağazalarında da ağız tadı arayanlara hizmet veriyor.

Çoğunluğu Türkler'den oluşan şirket bünyesinde Romanya, Yunanistan, Bulgaristan'dan da çok sayıda işgören de istihdam ediiyor.

(Toplum Gazetesi - Almanya)

HABERLER