ALMANYA'DA EĞİTİM BURSU İÇİN 200 GÖÇMEN GENÇ ARANIYOR

ALMANYA'DA ORTA ÖĞRETİM ÇAĞINDA 200 GÖÇMEN ÖĞRENCİYE START VAKFI'NDAN EĞİTİM BURSU!!!

Almanya’da göçmen aile çocuklarının okul içi başarısını artırmak amacıyla 15 yıldan bu yana düzenlenen „Start Eğitim Bursu“, 2018 yılında 200 yabancı gence daha verilecek.

Hertie Vakfı desteğinde Frankfurt oluşturulan Start Eğitim Destek Vakfı, bu proje ile göçmen aile çocuklarının Almanya’daki eğitimde fırsat eşitliğini yakalamasını hedeflediklerini bildiriyor.

Bugüne değin ortaöğretim çağında bulunan yüzlerce göçmen aile çocuğunu, aylık maddi bursun yanısıra, çeşitli eğitici seminer ve projelere katılmasını sağlayan Start Vakfı, bu sene 9. ve 10. sınıf öğrencilerini hedefliyor ve temel koşul olarak, bir önceki yıldan ders notlarının umut verici olmasını öngörüyor.

Start Vakfı, destekleme kapsamına aldığı öğrencileri, liseyi bitirinceye dek yalnız bırakmıyor ve ders notları iyi olduğu sürece burs vermeye devam ediyor.

Çok yönlü ve gençlerin kişilik gelişimine de önemli katkı sunan, topluma aidiyet duygusunu aşılayan ve başarıya odaklayan bu kapsamlı projeden geçmiş yıllarda yüzü aşkın Türk genci de faydalanmıştı.

Projeden yararlanmak isteyen Türk öğrenciler, aşağıdaki web adresinden ayrıntılı bilgi alabilecek ve aynı zamanda başvurusunu da oradan yapabilecek.

Adres şöyle: www.start-stiftung.de

Toplum Gazetesi/ALMANYA (Haber: 1 Şubat 2018)

HABERLER