ALMANYA'DA BİNİ AŞKIN İNSAN, KAN KANSERİ HASTASI CAROLİN'E YARDIM

 BEŞİKTAŞ ÇARŞI-FRANKFURTLU GENÇLER DE CAROLİN'E DESTEK VERDİ


Almanya'da kan kanseri olan 22 yaşındaki Alman genç kızı Carolin Gadde için açılan kan bağışı kampanyasına 1000'e yakın gönüllü insan koştu ve genç kıza bir yaşam umudu olabilmek için kan testinden geçti.


Frankfurt yakınlarındaki Eschborn kasabasında bir okulda yapılan kan bağışı kampanyasında çok sayıda doktor ve hemşire de gönüllü olarak görev aldı. Hekimler, yaklaşık 6 saat boyunca, hiç durmadan yer yer uzun kuyruk oluşturan 895 insandan kan örneği aldı.


Organizasyonu ise Carolin'in ailesi ve arkadaşları üstlenirken, katılan ve kan testi verenler, genç kız için dua ve dileklerini ifade ettiler.


Bu arada, toplanan kan örnekleri özel bir sistemle işlenecek ve bu potansiyel içinde Carolin için uygun kök hücre olup olmadığı saptanacak.


Carolin Gadde'nin ailesinden olan Elçin Rössler-Çokbudak, halkın bu yoğun duyarlılığından büyük mutluluk duyduklarını ve umutların yeşerdiğini söyledi.


Rössler-Çokbudak ayrıca kampanyaya çok sayıda Türk ailenin de katıldığını bildirerek: "Katılan destek veren tüm yardımseverlere bu insanlık örneği davranışlarından ötürü teşekkür ediyoruz." dedi.


Bu arada açılan kampanya için 8.500 Euro maddi bağış da toplandı.


Çokbudak'ın verdiği bilgiye göre, Carolin Gadde, kampanyanın yapıldığı gün heyecanlanmaması ve moral toplaması için başka bir ülkeye tatile gönderildi.


Etkinliğin en ilginç bölümünü Beşiktaş Çarşı Grubu mensubu gençlerin katılımı oldu. Türk gençleri: ""Siyah kaderimiz… Beyaz Umudumuz… Umudunu hiçbir zaman yitirme CAROLİN… Biz sana inanıyoruz. Senin Karakartalların… diyerek destekte bulunduk…"


Toplum Gazetesi/ALMANYA: (HABER: 30 Ocak 2016)

HABERLER